Benim vajinismus nedir Başlarken Çalışmak

Vajina girişi çevresindeki kas dokusunun arzu çekici kasılması sonucu eşeysel ilişkinin ağrılı ya da imkânsız bir şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun nasıl olduğunu, belirtilerini okunuşu sağaltım yöntemlerini heves eden vatandaşlar da vajinismus hakkında taharri yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri okunuşu tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe ve korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender okunuşu olsa rastlanabilen yalnız rahatsızlık. olabildiğince zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren ancak seksüel sorun olarak vajinismus, çiftlerin eşeysel yaşantısını layemut yönde etkileyen ciddi ancak rahatsızlıktır. İşte, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus hakkında kaygı edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; temas sırasında yöre sevişmede hiç yalnız mesele yaşamayan, ayrıca lezzet de meydan kadınlarda seksüel birleşme hatıra geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi yahut olanca mertebe ağrılı, zorla şekilde girmesi ile karakterize bir cinsel sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda eşeysel birleşme penetrasyon evet hiç olamamakta veya döl eşi mertebe ağrılı ve kederli tek şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen de vajinaya penisin sırf ekstrem kısmı girebilmektedir. hem de bu şekilde çok seyrek de olsa gebe mütebaki hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus hastalığında kişinin bağ sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden vikaye etmek göre yaptığı refleksif benzer harekettir. öbür tek deyim ile penisin vajinaya girme simultane koca kendisini istemsiz tek şekilde refleks olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide yalnız “kaygı bozukluğu” veya “cinsel münasebet fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı özgü buraya tiklayin Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi maksadıyla cinsî bağ sırasında ağrı olması şart değildir. birtakım hastalar penisin ucunun girmesine ruhsat verebilirken bazı hastalar o safhaya birlikte gelememektedir. yeniden bazı durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar eşeysel temas sırasında kendilerini kastıklarının farkında üstelik olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda münasebet sırasındaki kasılmalar büsbütün kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini yaşayan kadınların katı çoğu halen bakiredir.

Tedavisi özgü Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar okunuşu tedavi yöntemleri genel isimler altında toplansa da kişiye zatî ayrımlılık gösterir okunuşu okunuşu kişiye zatî iyileştirme verilir, okunuşu okunuşu hastayı görmeden kimi yorumlar yapılamaz, düşünce söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, ve bilim birikimine sadık olduğu büyüklüğünde hastanın çözüm isteği, içinde bulunduğu toplumsal ve kültürel koşullar derecesinde ortak desteği okunuşu okunuşu sadece fazla şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle konuşma yapmak realist değildir okunuşu vajinismus tedavi yöntemi hastanın ihtiyacına nazaran belirlenir,

Bazı hastalarda yalnızca bilgi yeterli olurken;

Davranışsal iyileştirme uygulanır;

Çocukluk dönemi okunuşu valide peder ile ilişkileri içeren hareketli denilen sağaltma yöntemi uygulanır;

Hipnoz ve telkin kifayetli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise muhtelit benzer sağaltım yöntemi uygulanır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Benim vajinismus nedir Başlarken Çalışmak”

Leave a Reply

Gravatar