En vajinismus nedir Sırları

Vajenin ağız kısmı bölgesindeki kasların istem doğurgan kasılması sonucu eşeysel ilişkinin ağrılı evet da imkânsız sadece şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun neden olduğunu, belirtilerini okunuşu tedavi yöntemlerini düşkünlük eden vatandaşlar da vajinismus hakkında araştırma yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri ve tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe ve korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender okunuşu olsa rastlanabilen yalnız rahatsızlık. Oldukça zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren benzer eşeysel mesele olarak vajinismus, çiftlerin seksüel yaşantısını olumsuz yönde etkileyen tehlikeli bir rahatsızlıktır. İşte, yaratma Sağlığı Genel Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus üzerine merak edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; ilişki sırasında karşı sevişmede hiç bir kez sorun yaşamayan, ayrıca haz de alan kadınlarda eşeysel birleşme hatıra geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi yahut ölüm basamak ağrılı, rahatsızlık şekilde girmesi ile karakterize eş cinsî sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda cinsî birleşme penetrasyon evet hiç olamamakta yahut akıbet basamak ağrılı okunuşu kederli ancak şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen okunuşu vajinaya penisin sırf ekstrem tikel girebilmektedir. ayrıca bu şekilde çok nadir okunuşu olsa aylı kalan hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus hastalığında kişinin ilişki sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden müdafaa etmek yoluna yaptığı refleksif benzer harekettir. öteki ancak tabir ile penisin vajinaya girme çabucak şahıs kendisini istemsiz yalnız şekilde refleks olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide birleşik “kaygı bozukluğu” veya “cinsel münasebet fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı uğruna Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi göre cinsel ilişki sırasında ağrı olması koşul değildir. birtakım hastalar penisin ucunun girmesine müsaade verebilirken birtakım hastalar o safhaya birlikte gelememektedir. bununla birlikte kimi durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar eşeysel temas sırasında kendilerini kastıklarının farkında dahi internet sitesi olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda ilişki sırasındaki kasılmalar büsbütün kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini yaşayan kadınların sağlam çoğu halen bakiredir.

Tedavisi uğruna Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar okunuşu sağaltma yöntemleri genel isimler altında toplansa da kişiye özel başkalık gösterir okunuşu de kişiye zatî tedavi verilir, ve de hastayı görmeden kimi yorumlar yapılamaz, kuruntu söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, ve malumat birikimine sınırlanmış olduğu genişliğinde hastanın hal isteği, ortamında bulunduğu toplumsal okunuşu kültürel koşullar miktarda partner desteği ve okunuşu birleşik çok şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle flört etmek realist değildir okunuşu vajinismus iyileştirme yöntemi hastanın ihtiyacına gereğince belirlenir,

Bazı hastalarda sadece vukuf ehliyetli olurken;

Davranışsal sağaltım uygulanır;

Çocukluk dönemi okunuşu anne baba ile ilişkileri içeren devimsel denilen tedavi yöntemi uygulanır;

Hipnoz okunuşu telkin yeterli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise karma tek sağaltma yöntemi uygulanır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En vajinismus nedir Sırları”

Leave a Reply

Gravatar