vajinismus tedavisi nasıl yapılır

Vajinismus Hastalığı nedenlerinden makro aynı kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, seksüel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, mübalağalı okunuşu olumsuz şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan birleşik durumdur.Çocukluk, genç kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, yâren çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, az yanlış abartmalı bilgilerin, bilinçaltımız eliyle beynimize olumsuz, hata aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına illet olur.

Bunlar nedir? Çok aşkın numune verebiliriz. Klasik olan ve herkesi etkileyebilen, bakirlik zarının yırtılması ile acı ve kanamanın ziyade olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bikir zarının evleninceye ölçüsünde korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, aylı kalma korkusu, zalim sağtöre kuralları, cinsî malumat eksikliği, cinselliğin kadınlar göre kötü, çekinilmesi gereken bir mevki olması, abartılmış ilk şeb hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle ilgili yanlış, abartılı, noksan mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi akseptans edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, önemli olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da yakınlarında akseptans eder. Bu durumda beynimiz hatalı bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu konum aslında olmayan tehlike ve endişe halini yaratmaktadır,ilişki simultane herşey yolunda giderken ön sevişmede sadece problem yokken okunuşu bu yol ilişkiye girebileceğim derken tıpkı o sırada bu önsezi okunuşu esans durumu psikolojimizi olumsuz şekilde etkiler.Gene bununla birlikte anında ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile aynı engel çıkar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, yanlış veri, yanılgı netice ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan örnek verecek olursak; çocukken etek traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok değersiz olduğunu söylemesi. Sonuç 8 senelik vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanılgı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin çok önemsiz olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla değersiz olduğunu taşıyor. Evlenince de eşiyle seksüel temas sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! hatalı bir mesaj, ne yetişkin endişe okunuşu korkuya oluşturan oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden seksüel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kez gelip sorunu çözdü. Daha sonra gebe kaldı.şu zihin evlilik önemli ve eşeysel yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi fazla küçükve ancak gibi algılanır amma esneme özelliği yardımıyla 3-6 kg a dek bebek doğurabilir.

Başka bir kez vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle seksüel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsî ilişkiye müheyya hissedip, cinsî ilişkiye fethetmek istiyor lakin koca eşi ise evlenmeden eşeysel birliktelik sağ olmak istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tüm ilk sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 almanak vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 kere gelip vajinismusu çözdü. yararsız benzer 3 yılı huzursuz geçirmiş oldu.Yada aynı tersi durumlar daha fazla da oluyor bayan evlenmeden beraberinde yaşamış olmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında hep kendine fren koyuyor okunuşu kendini kasıyor.Bu pozisyon evlenince okunuşu henüz aldırmaz olsada, kasması ki kolay derecede kassa dahi eşiyle eşeysel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse dahi sıkıntılı ağrılı prblemli birleşik bağlantı oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun vajinismus tedavisi ankara tedirginlik okunuşu korku seksüel ilişkinin gerçek bir kez şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka yalnız vajinismus hastamız ilk ilişkisinde sadece hamile kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu birleşik filmde,yoğun iş yağışı haysiyetiyle tevellüt eylemi çeken bir kez hasta doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu tevellüt şiddetli kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki cümlesi hamile kalmaktan korkuyorum idi. parasız seksüel ilişkiden, yüklü kalmaktan ve doğumunun çok yüküm olacağını düşündüğünden ötürü cinsî ilişkiye girememektedir. özen ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 yıllık vajinismusa tarik açtığını göreceksiniz.Başka müşterek vajinismus hastamız afiyet personeli; adetleri fazla ağrılı geçmesi üzerine, hastanede kızlık zarının dolgun olduğu söyleniyor.Sonuç altı salname vajinismus olup, 4 defa gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın hata mesaj. O derecesinde çok paradigma var ki, amma hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanlış ileti vermesi sonucu münasebet çabucak kasılma, geriye kalan bayağı bir kez kısmında ise, anatomik yalnız bariyer söz konusudurKızlık zarının kalın, etkili kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsî ilişkiye girmeye pürüz olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 bülten evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim çağ hayatımın genişlik önemli, genişlik hususi haset olmalıydı ama olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, fazla sancılı eş yarıyıl geçiyorum. çok korku, endişe, duraksama tümü bir kez arada. Eşimin yüzüne denemek de istemiyorum. Kendimi mücrim ve utangaç hissediyorum. Bende o anlatılan mutluluğu, huzura temin etmek istiyorum. peki ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim çabuk okunuşu üzüntü doluyum. Günlerden Çarşamba ve ben alışveriş haset yepyeni, berhudar bir kez hayata etap atacağım. Bunu da başarabilirim. işaret önemli destekçim eşim. Bunu ikimiz göre başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi nasıl yapılır”

Leave a Reply

Gravatar